Fatma Mert BİBEROĞLU

Uzman Diyetisyen Fatma Mert BİBEROĞLU

Bulgaristan’da doğdu ve 1989 yılında Türkiye’ye geldi. Lisans eğitimi olarak 2006 yılında İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Tıbbi Biyolojik Bilimler Bölümü’nü bitirerek Tıbbi Biyolog, 2015 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü bitirerek Diyetisyen ünvanını aldı.

2016 yılında bütünleşik olarak başladığı İstanbul Medipol Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Beslenme ve Diyetetik Tezli Yüksek Lisans Programı’nı tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanını aldı. Halen İstanbul Medipol Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Beslenme ve Diyetetik Doktora Programı’nda lisansüstü eğitimime devam etmektedir.

2016 yılında özel bir genetik firmasında Beslenme ve Diyet Uzmanı & Tıbbi Biyolog olarak kısa süreli çalıştı.

2016-2019 yılları arasında Bezmialem Vakıf Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Aynı zamanda haftanın bir günü Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Eyüp Yerleşkesi’nde yetişkin ve çocuklara poliklinik hizmeti verdi.

2019 yılının Nisan ayından beri İstanbul Medipol Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Alanıyla ilgili birçok konferans, kongre ve sempozyumda konuşmacı olarak yer aldı ve bildiriler sundu.

2015 yılında Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Derneği (MBCDD)’nin kuruluşunda yer aldı ve o tarihten itibaren derneğin yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca Türkiye Diyetisyenler Derneği (TDD) ve International Federation for the Surgery of Obesity and Metabolic Disorders (IFSO) üyesidir.