Ceren İŞERİ

İstanbul’da doğdu. 1999 yılında Özel Saint Joseph Fransız Lisesi’nden, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu.

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalları Beslenme Yüksek Lisans Programını tamamlayarak Uzman Diyetisyen ünvanını aldı.

2003-2009 yılları arasında Türk Diyabet Cemiyeti Göztepe Polikliniği’nde,

2003-2015 yılları arasında Türk Diyabet ve Obezite Vakfı Özel Diyabet Hastanesi’nde, 2015 yılında OTA Poliklinik’te görev yaptı.

Türk Diyabet Cemiyeti ve Türkiye Obezite Araştırma Derneği tarafından düzenlenen, diyabet ve obeziteyi önleme ve bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlayan, diyabet, obezite, korunma yolları ve beslenme tedavileri hakkında yapılan sürekli bilgilendirme toplantılarında ve projelerde ‘eğitimci’ olarak görev aldı.

Diyabette Tıbbi Beslenme Tedavisi ve Sağlıklı Beslenme konularında eğitimler vermek için pek çok okulu ziyaret etti. 2010-2012 yılları arasında 6-14 yaş arası 22.745 çocuğun obezite açısından tarandığı ‘Sağlığa Hareket Ediyoruz’ Beykoz Okulları projesinin beslenme ayağını yürüttü.

2004 yılından beri Aydın, Kuşadası ve Çanakkale, Eceabat’ta yapılan Diyabet Yaz Kampları’nda görev almaktadır.

2004 yılında Türkiye Obezite Araştırma Derneği’ne (TOAD) üye olup, 2010-2016 yılları arasında derneğin Yönetim Kurulu’nda yer aldı ve Genel Sekreterlik görevini yürüttü.

Türk Diyabet Cemiyeti yayın organı olan ‘Diyabet’ dergisinde ve Türkiye Obezite Araştırma Derneği’nin yayın organı olan ‘Obezite’ dergisinde yazılar yazdı ve 2013-2017 yılları arasında ‘Obezite’ dergisinin editörü olarak görev yaptı.

2007-2020 yılları arasında çeşitli kongre ve sempozyumlarda konuşmacı olarak görev aldı.

Çeşitli gazete ve dergilerde yazılar yazdı, radyo ve televizyon programlarına konuk oldu.

Türkiye Diyetisyenler Derneği; Diyabet Diyetisyenliği Derneği; Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği; Türkiye Obezite Araştırma Derneği; Türk Diyabet Cemiyeti, Metabolik Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Derneği ve İFSO (International Federation of Surgery for Obesity) üyesidir.

İngilizce ve Fransızca dillerini bilmektedir. Evlidir.

2015 yılının ikinci yarısında, Ceren İşeri Beslenme ve Diyet Danışmanlığı’nı kurdu.

2017 yılının Şubat ayından itibaren Medipol Üniversitesi’nde yarı zamanlı ders vermekte olup, 2017 Eylül ayından beri İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Beslenme Doktora Programına devam etmektedir. Cerrahpaşa COM (Collaborating Centres for Obesity Management) üyesi olup, obezitesi olan bireylere bariyatrik cerrahi öncesi ve sonrası beslenme danışmanlığı vermektedir.