Serap Akyol

Dernekteki Görevi : Genel Sekreter

Diyetisyen Serap Akyol
Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde eğitime başlayan Serap Akyol, birçok üniversite ve özel hastanede stajyer diyetisyenlik yapmış; üniversite bünyesindeki topluluk ile ‘sağlıklı beslenme’ eğitimleri vermiş ve ‘besinerji’ adında bülten çıkarılmasında katkı sağlamıştır. ‘Besin alerjileri’ ve ‘egzersiz yapan bireylerde whey proteini kullanımı’ konularında tez ve seminer çalışmalarıyla lisans eğitimini tamamlamıştır.

Diyetisyen Serap AKYOL

Diyetisyen Serap AKYOL

 

İş hayatına Memorial Sağlık grubunda başlayan Akyol, Bahçeşehir Servis Group bünyesinde hastane, Bahçeşehir Üniversitesi ve kolejlerinde çalıştı. Sonrasında Dora Hastanesi’nde klinik diyetisyenliği görevinde bulunmuş ve Nişantaşı’nda Obezite ve Metabolizma Cerrahisi Merkezi kurulumunda varolup bariatrik diyetisyenlik alanında branşlaşmıştır. Bu alanda, Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Derneği projesini hayata geçirip, derneğin genel sekreteri olarak yönetim kurulunda görevini sürdürmektedir. Sporcu beslenmesine ilgilisinden kaynaklı Sports International ve Gomax gibi merkezlerde beslenme danışmanlığı da yapmıştır. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu’nun beslenme uzmanlığı eğitimini tamamlamış sertifikalı diyetisyenlerinden biridir. 2 yıl aşkın süre Shambala Clinic bünyesinde ‘sağlıklı yaşam ve diyet’ departmanın başında danışanlarına hizmet vermiştir. Plastik cerrahi alanındaki deneyimini 2017 yılı itibariyle Mete Aksu Klinik’te devam ettirmiştir. 

Şuanda aktif olarak Nişantaşı Sofa Hotel bünyesindeki GreenSpa merkezine Wellness bölümü kurup, koordinatörlük görevine devam etmekte ve Etiler’de bulunan ‘8 haftada değişim’ ekibiyle projelerini sürdürmektedir.